efekty regularnego picia wody

Efekty regularnego picia wody. Piję wodę od 2 tygodni i już widzę różnicę!

Od zawsze miałam problem z piciem wody. Niby wiedziałam, że to zdrowe i potrzebne do prawidłowego działania organizmu, ale nie potrafiłam tego robić. Woda mi nie smakowała i szczerze, po prostu o niej zapominałam. Jedynym nawykiem jaki udało mi się wprowadzić w życie było picie szklanki wody po obudzeniu. Jednak jedna szklanka to kropla w morzu potrzeb. W styczniu postanowiłam trochę bardziej zadbać o swoje samopoczucie i zaczęłam, sukcesywnie i regularnie, pić wodę. Efekty regularnego picia wody widzę już dziś, a minęły dopiero dwa tygodnie!

2 tygodnie – wielka zmiana

Od dawna mam problem ze złym samopoczuciem. Często czuję się zmęczona i nie mam na nic siły. Często boli mnie głowa. Z nastrojem też nie jest kolorowo. Częściowo dlatego, że miałam niedobór witaminy D i jak zaczęłam brać suplementy, zaczęłam czuć się nieco lepiej. Jednak wciąż daleko mi było do tryskania energią i… życiem.

Ostatnio to się zmieniło. Odkąd zaczęłam codziennie pić wodę w ciągu dnia, zauważyłam sporą różnicę. Mam więcej siły i rzadziej marzę o drzemce w ciągu dnia. Co ważniejsze, jem mniej, szczególnie wieczorami. Mój organizm zaczął działać dużo lepiej i to co kiedyś wydawało mi się niemożliwe, właśnie się dzieje.

efekty regularnego picia wody

A co z wagą?

Wszędzie trąbi się o tym, że picie wody przyspiesza metabolizm. Pierwszą radą dla osób, które rozpoczynają odchudzanie zwykle jest – pij dużo wody. Ja odchudzałam się z milion razy, ale wodę zawsze traktowałam po macoszemu. Teraz zaczęłam pić wodę z zupełnie innego powodu niż waga. Dlatego wyobraźcie sobie poje zdziwienie, kiedy weszłam ostatnio na wagę i zobaczyłam, że ważę 2 kilo mniej! Beż żadnych starań, diety czy ćwiczeń. Zastanawiałam się nawet czy to nie wina grypy żołądkowej, która niedawno opanowała nasz dom, ale ja przechodziłam ją trochę inaczej. Po prostu bolał mnie brzuch i nie przeczyściło mi za bardzo organizmu. Powód musi być, więc inny. I jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie woda. Bo odkąd piję wodę jem też inaczej. Zdecydowanie mniej.

Efekty regularnego picia wody po 2 tygodniach

Po dwóch tygodniach picia wody mogę powiedzieć, że:

  • mam więcej energii
  • mój metabolizm zaczął lepiej pracować
  • jem mniej, szczególnie wieczorami
  • ważę 2 kilo mniej
  • moje samopoczucie, fizyczne i psychiczne, się poprawiło

2 tygodnie to tak naprawdę niewiele czasu. Jestem w szoku, że widzę taką różnicę. Niby wiedziałam, że picie wody wpływa na te wszystkie rzeczy, które się u mnie zmieniły. Ale co innego wiedzieć, a co innego tego doświadczyć. Powiem Wam, że mam nadzieję, że ten nawyk zostanie ze mną na dłużej. Najlepiej na zawsze. Wciąż mam problem z pamiętaniem o wodzie, ale ciężko nad tym pracuję i z każdym dniem jest lepiej. Zaczyna mi to wchodzić w nawyk. Jak widać nie bez powodu wodę określa się życiodajnym napojem.